14 stycznia 2012

NIEMIECKIE ZAKĄTKI: SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Konigstein to mała niemiecka miejscowość na wschód od Drezna, blisko granicy niemiecko-czeskiej nad przełomem rzeki Łaby. Nad miasteczkiem została zbudowana potężna twierdza - Festung Königstein.

Forteca ta została zbudowana przez Augusta II Mocnego Sasa. Podczas II wojny światowej znajdował się w niej Oflag, gdzie przetrzymywani byli prawie wszyscy dowódcy polskiej armii wzięci do niewoli we wrześniu 1939 roku. Dzisiaj twierdza jest udostępniona do zwiedzania.

My mieliśmy przyjemność tam gościć w czasie naszej październikowej wyprawy do Niemiec.Następnie (po niezapowiedzianych przygodach z samochodem - i po 6 godzinach spędzonych w niemieckim warsztacie samochodowym) udaliśmy się do Bastei - jest to jedno z najciekawszych miejsc Szwajcarii Saksońskiej.
Bastei to niezwykła grupa skalna z ponad 200-metrowymi pionowymi ścianami, które znajdują się nad brzegiem Łaby. W połowie XIX w. skały połączono mostem i powstały galerie widokowe. Jest to naprawdę ciekawe miejsce - zwłaszcza dla osób które lubią góry mniejsze i większe... i niczym nieograniczone widoki...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.