18 stycznia 2011

PARYŻ: FRANCUSKIE WSPOMNIENIA

W Paryżu spędziliśmy 8 dni, to dużo jak na jedno miasto, a jednocześnie za mało aby poznać Paryż, aby chociaż zobaczyć wszystkie punkty z listy. Początek października to chyba najlepszy czas jaki mogliśmy wybrać, bo Paryż pokazał się z rożnych stron. Były  gorące dni (ciepło jak latem) wtedy w ostrym słońcu miasto było kolorowe i gwarne. Był deszcz, ulewa i niebo zasnute szarymi chmurami a miasto choć nadal pełne ludzi było już spokojniejsze i bardziej zadumane. Rankiem ulice były puste, nocą zaś gwar rozmów długo unosił się nad miastem. A co najciekawsze, przy każdej pogodzie i każdej porze dnia czy nocy - Paryż był (jest) równie piękny.


4 komentarze:

 1. Dla tych gargulców warto się wdrapywać na Notre Dame.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że warto - ale jak jestem na górze (i to nie tylko na Notre Dame, ale na wszystkich wieżach i kopułach itp - to się zastanawiam po co ja tu wchodzę, w dodatku za pieniądze...
  ...ale jakoś walczę z tym moim strachem... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A na wieżę na szczycie Czantorii nie chciałaś się wdrapać ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No widzisz, wtedy on (czytaj: strach) wygrał ze mną, podobnie było na wieży na Baraniej Górze, pamiętasz? Tam tez niestety nie weszłam - no cóż może innym razem.

  OdpowiedzUsuń

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.