17 stycznia 2016

GDZIEŚ NA KOŃCU ŚWIATA

Gdzieś na końcu świata wśród beskidzkich lasów, gór i dolin jest mała wieś. Nowica. Nie miałam kiedyś pojęcia o jej istnieniu i trafiliśmy tam również przypadkiem. Dobrze, że w ogóle trafiliśmy, bo jazda ciemną, październikową nocą przez czarny las, drogą momentami pozbawianą asfaltu nie zapowiadała pomyślnego finału. Ale trafiliśmy. Pod same drzwi drewnianej chaty z ogromnymi oknami z których światła rozjaśniały czarną jesienną noc. Trafiliśmy do Szpilkowa. Piękny drewniany dom w którym mieszkają przesympatyczni ludzie Ania i Artur z dziećmi, gdzie obcy ludzie od wejścia traktowani są jak starzy znajomi. Gdzie wieczorami nie chce się odchodzić od ogromnego drewnianego stołu przy którym Tata Ani rozwiązuje krzyżówki i opowiada historie ze swojego pełnego przygód życia. Dom w którym słychać ciszę. Gdzie rano budzi Cię chrupanie korników w suficie, a na niedzielne śniadanie gospodarz stawia na stole talerz pełen proziaków. 
W kuchni nad kominem suszą się zioła zebrane w przydomowym ogródku. Przez okna wpada ciepłe jesienne słońce, po kuchni sennie snuje się kot a do okna zagląda koń, który przypłynął do Polski prosto z angielskiej ziemi.

Rano obudzony przez promienie słońca podchodzisz do okna, otwierasz drewniane okiennice. Budzi Cię rześkie jesienne powietrze. 
Nad górami i dolinami unoszą się białe mgły. Budzi się kolejny dzień, a Ty długo nie możesz oderwać wzroku od tego co dzieje się za oknem...

Nowica budzi się do życia. Zaczyna się kolejny dobry dzień, w dobrym miejscu na końcu świata...

5 komentarzy:

 1. Pięknie w kadry ubrana Nowica, która ma w sobie ten niewytłumaczalny żadnymi słowami czar. Znamy to miejsce dobrze i zresztą m.in. przez takie miejsca jak Szpilkowo sami postanowiliśmy zamieszkać w Beskidzie Niskim. Pozdrowienia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ta mała Nowica, to taki magiczny koniec świata...
   Również pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne zdjęcia! Koniecznie muszę kiedyś zajrzeć do Szpilkowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, a Szpilkowo bardzo polecam. Pozdrawiam!

   Usuń

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.