18 kwietnia 2015

BRUKSELA CZ. III - DZIELNICA EUROPEJSKA

Długo nie mogłam zebrać się z ostatnią częścią naszych brukselskich spacerów po Europejskiej dzielnicy miasta, gdzie znajdują się siedziby większości organów Unii Europejskiej. Być może dlatego, że ta biznesowa część miasta zupełnie nie przypadła mi do gustu. Szklane biurowce w okolicach ronda Schumana mieszają się ze starą zabudową, jakimiś ruderami i placami budowy. Wszystko to tworzy duży misz masz i wygląda dosyć chaotycznie. 


Kolejnym punktem na naszej drodze był Park Pięćdziesięciolecia, gdzie znajduje się znany wszystkim Łuk Triumfalny, potem Park Leopolda, przez który dostaliśmy się Parlamentu Europejskiego. Na chwilę wstąpiliśmy do Parlamentarium (bardzo ciekawe interaktywne muzeum poświęcone historii UE, zupełnie na darmo).


A później szybki spacer na dworzec (znowu w porywistym wietrze) i autobus na lotnisko - i tak minął nasz krótki, ale jak bardzo intensywny weekend w stolicy Europy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.