27 sierpnia 2014

ISLANDIA: DROGA NA PÓŁNOC

Dzisiaj w ten zimny sierpniowy wieczór, kiedy termometr pokazuje 14 st., a za oknem pada deszcz, zabieram Was w podróż na północ Islandii. Przed nami długa droga, będziemy jechać cały dzień. I choć cel mamy, to na Islandii sama droga jest celem. Tam nie trzeba jechać do konkretnego miejsca, aby zobaczyć coś pięknego. Cała wyspa jest piękna. Jedziemy więc...Wsiadamy do auta i ruszamy. W czasie jazdy głowy bolą od oglądania się to w prawo, to w lewo, i znowu w prawo. Trasę zaczynamy przy fiordach z zieloną trawą na poboczu, a kończymy w zimowej i trochę mrocznej scenerii na północy. Zatrzymujemy się gdzie się da. Jest zimno, bardzo wieje – czasami nie da się otworzyć drzwi samochodu. Na niebie nie ma słońca, deszczowe chmury krążą nad głową, czasami trochę pada. 


Po drodze odwiedzamy islandzkie koniki stacjonujące przy każdej drodze, zjadamy skyr (jeden z najpopularniejszych wyrobów mlecznych na Islandii. To takie połączenie serka homogenizowanego, kefiru i jogurtu. Bardzo oryginalne w smaku) i jedziemy przed siebie nie mogąc napatrzeć się na widoki dookoła. Kiedy dojeżdżamy do celu witają nas sygnalizatory drogowe, na których czerwone światło jest w kształcie serca. W tej miejscowości zatrzymujemy się na nocleg i następnego dnia ruszamy na podbój północnej Islandii.

Kto zgadnie gdzie dotarliśmy?
5 komentarzy:

 1. Przepiekne zdjecia. My wybieramy sie cala rodzina do Islandii w maju I nie mozemy sie doczekac!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. My też byliśmy w maju, pogoda super (choć na północy jeszcze zima i część dróg zamknięta). Miłego wyjazdu życzę!

   Usuń
 2. Cudowne widoki i przepiękne zdjęcia...nie można oderwać oczu. ☺ Islandia jest na liście miejsc, które musimy zobaczyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. A Islandię trzeba zobaczyć koniecznie, przynajmniej raz w życiu.

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.