28 lipca 2015

TUŻ ZA ROGIEM: WARSZAWSKA PRAGA

Na dzisiaj zaplanowałam spacer po warszawskiej Pradze, pełnej czerwonych cegieł i tajemniczych zaułków. Tuż za rogiem, bez długich dojazdów i planowania. Wystarczy niedzielne popołudnie, spacer w letni dzień aby zobaczyć coś, co choć jest tak blisko to pozostaje jeszcze nieznane.


Dzisiaj też przeczytałam u Wędrownych Motyli bardzo ciekawy post, który idealnie pasuje do tematu. Piszą o tym, że podróż to nie odległości ani ilość przejechanych kilometrów. Podróż to stan, kiedy poznajesz i odkrywasz coś nowego (nawet bardzo bliskiego, nawet coś, co już znasz), coś czym potrafisz się zachwycić. To np. spacer czy zwykła, weekendowa wycieczka poza miasto, która zmieni Twój dzień i którą będziesz wspominać w poniedziałkowy poranek rozpoczynając kolejny tydzień pracy.

"Podróż to stan, w którym czujesz, że zerkając w każdą z czterech stron jesteś w stanie się zachwycić czymś, czego nie widzisz w miejscu, gdzie przebywasz najczęściej"  
(cytat pochodzi z bloga Wędrownych Motyli, cały tekst znajdziecie na ich blogu TUTAJ)


Jeśli jesteście ciekawi naszych innych małych podróży, poniżej przypominam ostatnie posty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Korzystanie z treści oraz zdjęć bloga POLOWANIE NA MOTYLE (renata-fotografia.blogspot.com) bez wiedzy właściciela jest zabronione. (Dz. U. Nr 24, poz. 83)
Obsługiwane przez usługę Blogger.